Vyhledat
  • jakubformanek

Když Vojtěch každý den slibuje, že příští týden přijdou roušky a respirátory.


Adam s Vojtěchem (blíženci, rozdvojenci) nám pořád slibují a ujišťují, že nám přijdou roušky a respirátory. Stále se opakují. Pořad však, kde nic, tu nic (28.3.2020). Doktoři stále nosí stejné po domáckou ušité roušky a staré respirátory. Obvodní lékaři stále nic nemají. Sociální pracovníci mají stále jen po domáckou ušité roušky apd. „Prosím tedy, pane Vojtěchu, Adame (člověče zemáku), Hamáčku (omáčku) a Andreji (mužáku) a další z tlupy zvané vláda, kde jsou?“ Pan Hamáček v rudém svetru demonstruje vítězství, že dorazily tuny. „Řekni, kde ty respirátory jsou, kde mohou být?“ „Dávno už je rozkradli nebo odvanuly?“ Ve „fakultkách“ pořád nic, naprosté prázdno. Možná někomu přišly

tři roušky na pět lidí. To je výkon, pane ministře a premiére! Stačí to?„Aha, Vy to rozvážíte na kole pane Hamáčku a Vojtěchu, tak to bude stále ještě trvat!“ Vláda neustále žvaní o podpoře lékařů, sester, obvoďáků a zubařů, ale na ty zbylo asi jen normalizační „pupendo“. „Sežeň si sám vole“. Ve stromovce a kolem Vltavy běhá plno mladých a asi bohatých lidí v respirátorech typu FFFP3, Andrej jakožto rovnostář ho má na puse. „Nevadí, že byly určené pro nemocnice, hlavně se musí zabezpečit náš strach!.“ Příbuzní, kamarádi a firmy mají přednost. „V nemocnicích ať si sestry a doktoři chcípnou, důležitá je kampaň a voliči ANO, což doktoři nejsou, a ani nebudou. My potřebujeme masu.“ A tak Hámáč, Adam, Vojtěch a Andrej vítají ve zprávách letadlo, aby „lid byl nasycen chlebem a hrou “ - falešnou jistotou, avšak v praxi doktoři mají pouze „pupendo“.Sečteno podrženo, suma sumarum, zdravotníci pořád nemají nic, obce také ne, a obvoďáci dostanou tři roušku. Avšak Adam s Vojtěchem, Andrej a Hamáček budou každý den tvrdit svůj slib lepších časů: „příští týden přijdou respirátory.“ To budou tvrdit asi do doby, než všichni zdravotníci nezdechnou. Všechno je lež, které většina národa věř díky zaplaceným médiím. Nikdo nic nemá, tedy pouze to, co si ušije. „Vládo, děkujeme, jak ignorujete zdravotníky (apd.) a lidské životy.“ Je jim to úplně jedno. Hlavně, když vykrvácí doktoři a sestry a další, kteří stejně nevolí ANO Andreje, Vojtěcha a Adama (rozdvojeného mezi dvě jména). Důležitý je mediální rozvor na kole, REKLAMA. Akce na akce. Tekutá politika. Jako občan v roušce, tedy se zavřenou "hubou" mohu jen říci: Děkujeme ministři, že na nás „se…te“. Či spíše: „Jistě, pane ministře!“ Jak se vyrovnat s vládou vexlácko-normalizační etiky? Asi jen humorem a případně revolucí. Začíná však být nutné jít cestou občanské neposlušnosti, protože jedině tak lze zpět dobýt pravou demokracii.

30 zobrazení

Kontakt se mnou a na mě

Setkání jsou většinou poměrně rychle proměňující, protože se soustředíme na malinké změny, které pak působí změny velké (efekt lavinové koule). Vedle empatického naslouchání, akceptace a vlastní opravdovosti se  soustředím  na tzv. krátkou terapii (koučink),  krizové situace a využívám hypnoterapii. Ovšem někdy se jeví jako důležitější i dlouhodobá terapie a podpora, protože zatím žádný kouzelný terapeutický prut neexistuje. Pro každého klienta vytvářím jedinečný terapeutický přístup.

Cena za individuální hodinové sezení je 1000 Kč a za párové a skupinové 1500Kč/90 minut. V případě studentů, seniorů a finančně zatížených klientů se lze domluvit na slevě (až 60%).

Terapeutická  setkání nabízím v pondělí a ve středu. V pondělí však v prostorách Ladírny. Ve středu v prostorách Prosoché. 

Obě kanceláře jsou v Budečské ulici na Vinohradech nedaleko od Náměstí Míru.

Pondělí Ladírna:

Budečská 9, Praha 2 - Vinohrady, zvonek označený "Ladírna"
Více zde: https://www.psychoterapievpraze.cz

Středa Prosoché:

Budečská 35, Praha 2, Vinohrady, (5 minut od Náměstí Míru).

Více zde :https://prosoche.cz/

tel: 607 730 419 v oddobí koronaviru konzultuji přes Whatsup

Vytvořeno  Jakub Formánek, Ph.D.